Navigation
Son Yorumlar
  • Sep 04, 2017

  • Yazan: admin

  • Yayınlanan:

  • Okunma: 564

  • Yorum: 0

DİKKAT ! Hiç bir yerde bulamayacağınız ve size çok büyük fayda sağlayacak bir yazı, Kaçırmadan oku!

Domain Uzantıları Hakkında İpuçları

Merhaba. Yazıma başlamadan önce emin olun ki çok ama çok faydalı ve kesinlikle hiç bir yerde bulamayacağınız domain ipuçları ve çok da uzatmadan, bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Evet başlayalım. Herkesin söylediği gibi com, net, biz, org vesaire satılık domain uzantıları hakkında sizlere, hangi ülkenin uzantısı yada 1. derecede domain uzantısı gibi şeylerden bahsetmeyeceğim. Size çok süper, ufkunuzu açacak bence belki com domain uzantısından bile faydalı bir anahtar kelime odaklı domain nasıl alınır bundan bahsedeceğim.

Seo Uyumlu Domain Nasıl Alınır ?

Öncelikli olarak bir örnek sektörle başlayalım. Satılık domain alan satanlar ve e-ticaret veya hizmet domini arayanlara örnek olsun. Mesala evden eve nakliyat firmalarını ele alalım. Ne kadar değerli bir domain değilmi ? İster com, ister net, isterse biz yada org. Bulabilirmisiniz. Hayır. Neden ? Çünkü arama hacmi çok yüksek ve direk anahtar ve seo uyumlu domain kelimesi. E biz bu işi yapıyoruz ne yapacağız ?

İşte cevap. Aradığınız veya yaptığınız işin anahtar kelime seo uyumlu domainin eşdeğer kelimesini bulun öncelikle mesala evden eve taşıma yada evden eve nakliye gibi. Peki bunların uzantılarıda doluysa. İşte tam bu noktada hemen hemen kimsenin çok farkında olmadığı o kelimeye ait son 2 yada 3 harfi domain uzantısı varsa onu arayın. Misal. evdenevenakliy.at  gibi.

Yada kuyumcusunuz mucevher.at gibi, yada tabanca satan mağazanız var taban.ca gibi yada dusakab.in gibi. E peki daha çarpıcı bir şey mi arıyorsunuz o zaman enuc.uz gibi farklı ülkelerin domain uzantılarını kullanabilirsiniz.

Peki neden bu ip uçlarını sizlerle paylaşıyorumda, kendin neden teker teker bu domainleri toplayıpta satmıyorum. Tabiki her şey para değil. En azından ben böyle düşünüyorum. İhtiyacı olan e-ticaret yapanların yada satılık domain hobi olarak yada ticareti yapan arkadaşlarımızında bundan faydalanmasını isterim.

Yabancı Domain Uzantıları Ne Kadar Faydalı ?

Google aradığınız bir kelimeyi okurken yada google arama motoru üzerinden araken, ki bu bütün arama motorları için geçerli arana kelimeye odaklanır, uzantıya değil. Basit bir örnek verelim. En uygun nakliyat firmaları yazdığımız zaman 24/07/2017 tarihi itibari ile bakıyoruz. İlk sayfada çıkan uzantılar com,com.tr, gen.tr ve net uzantılarını görüyoruz. Hele ilk sayfaya bakacak olursak org, biz, co gibi uzantılarıda görebilirsiniz. E peki 4. ve 5. sayfada olan com uzantılı domainler madem kıymetli neden 5. yada 6. sayfadalar. Bununda bir çok nedeni var seo çalışması, özgünlük vesaire vesaire. Peki ne anladık. 1. sayfada olmak için com domainin tek başına bir anlam ifade etmemesi.

Şimdi. Benim iddaam şu. Domates yada patates satıyorsunuz. domates.com yada patates.com kadar, hatta bana göre patat.es yada domat.es adlı bir domain uzantısı en az com kadar başarılı, bana kalırsa com uzantısında daha başarı olacaktır. Uzantı hangi ülkeye ait olursa olsun. Hadi diyelim güzel bir siteniz var adıda güzel. O zaman alacağınız domaini ana sitenize yönlendirerekte ana sitenize katkıda bulunabilirsiniz. Burada paylaşılan bilgiler, sadece kendi yorumum olup kesinlik içermez.

Lütfen bu yazıyı faydalı ve işe yarar bulduysanız. Sitemizde herhangi bir domainimize yorum yapmayı unutmayın. Bizede böylece kocaman bir teşekkür etmiş olursunuzki. Buda blog paylaşımlarımızı yazmamamıza büyük destek olur.

Sevgi ve saygılarımla !

satilik-domain-uzantilari

Etiketler:

Etiketler ile İlgili Bloglar

Yorum Yapın

Captcha